LUULEVIHIK

Jõululuuletuste laenutus

Pärnu Jõuluküla luuletuste laenutus. Ei ole aega olnud luuletust pähe õppida? Ära muretse, otsi sobiv luuletus välja ja vurista see jõuluvanale ette!

Nagu eelmisel aastal lubatud, on valmis saanud luulevihik, kuhu on koondatud kõikide 2019.–2021. aasta Pärnumaa jõululuuletamise konkursi võitjate luuletused. Lisaks on kogumikus veel mõned parimad luuletused.

Jõululuuletuste konkurss toimub alates 2019 aastast ning tagasiside koolidelt ja õpetajatelt on olnud väga positiivne ja osalus muutub aastatega aina aktiivsemaks. Konkurss on andnud loovatele kooliõpilastele võimaluse eneseväljenduseks ja ka avalikuks esinemiseks. On märkimisväärne, et 4 aastaga on konkursile saadetud üle 780 jõulu- ja talveluuletuse.

Korraldajatena peame oluliseks, et see looming saaks vääriliselt jäädvustatud. Varasemate luuletste salvestusega on võimalik tutvuda https://www.joulukula.ee/luuletused/

Luulevihiku koostamise eesmärk oli koondada ühte trükisesse Pärnu linna ja maakonna koolinoorte parimad jõululuuletused, mis on esitatud JÕULULUULETUSTE KONKURSILE ajavahemikul 2019-2021.
Soovisime Pärnumaa noorte jõululuuletustega mitmekesistada juba Jannseni ja Koidula jäetud kohalikku kirjanduspärandit ning jäädvustada potentsiaalsete tuleviku “Jannsenite-Koidulate” varajast loomingut.

Kogumikus on avaldatud esimese kolme aasta auhinnaliste kohtade luuletused, mille valisid välja źüriiliikmed Piia Karro-Selg, Evelyn Oll- Teterin ja Inga Mänd. Lisaks on kogumikus avaldatud valik esimesel 3 aastal (600 luuletuse seast) konkursile saadetud luuletustest, mille tegid Brüsselis elav Eesti kooli õpetaja Teele Marzelas ja näitleja Joosep Jürgenson. 

Sõnakunsti edendamiseks ja uute põlvkondade inspireerimiseks jagame luulevihikuid tasuta kõikidesse Pärnumaa koolidesse ja Pärnu keskraamatukogule.

Luulekogumiku esitlus toimus IV jõululuuletamise konkursi eel Pärnu Kaubamajakas! 

Projekti toetasid